+48 726 999 049 kontakt@twojepowietrze.pl

Rekuperacja

Rekuperacja dla domów, biur i budynków publicznych

 

Rekuperacja, określana także jako wentylacja mechaniczna, wykorzystuje ruch powietrza, który wytwarzany jest przez niezależne urządzenie – rekuperator. W wyniku rekuperacji dochodzi do wymiany „zużytego” powietrza na „nowe”. Rekuperator wyciąga z wnętrz brudne powietrze, wprowadzając na jego miejsce czyste, pochodzące z zewnątrz budynku. Wentylacja mechaniczna nie tylko oczyszcza powietrze, ale pozwala także odzyskać część zgromadzonego w pomieszczeniu ciepła.

Zapewnienie prawidłowej wentylacji pomieszczeń jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia.  Rekuperacja odgrywa dlatego ogromną rolę zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i miejscach pracy oraz obiektach użyteczności publicznej. Rzetelnie sporządzony projekt, niezawodne urządzenia i fachowy montaż wykonany przez naszą firmę są gwarancją tego, że cały system rekuperacji będzie działać prawidłowo, bezpiecznie i wydajnie. Świadczymy usługi montażowe w Grójcu i pobliskich okolicach, aż do Pruszkowa i Warszawy.

Kompleksowe usługi w jednym miejscu

 

Nasi specjaliści zadbają o rekuperację Państwa budynku od samego początku aż do końca. Montaż systemu rekuperacji w każdym przypadku poprzedzamy wizytą na miejscu inwestycji oraz sporządzeniem szczegółowego, indywidualnego projektu. W projekcie tym uwzględniamy rodzaj i sposób rozprowadzenia kanałów, a także parametry, jakimi powinno odznaczać się główne urządzenie. Dopiero po tych czynnościach możemy przystąpić do montażu. Na ostatnim etapie prac przeprowadzamy testy, aby sprawdzić, czy system działa prawidłowo. Nasi Klienci otrzymują ponadto usługę serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Regularny serwis jest zdecydowanie niezbędny, jeśli chcemy zachować sprawność i wydajność całej instalacji przez jak najdłuższy czas.

Pisemna Gwarancja

Na nasze usługi oraz zainstalowany sprzęt otrzymują Państwo pisemną 24-miesięczną gwarancję.

Mobilny Serwis

Jesteśmy w stanie Pomóc Państwu w każdej awarii związanej z pracą instalacji.

Ponad 15 lat doświadczenia

Posiadamy ponad 15 lat doświadczenia w montażu klimatyzacji oraz urządzeń chłodzących.

Klienci zostają z nami

99% Klientów wybiera nasze usługi ponownie. Nie zostawiamy naszych klientów na tzw. lodzie. Każdy traktowany jest indywidualnie.

Ponad 40 Pozytywnych Opinii

Ponad 40 pozytywnych 5 gwiazdkowych opinii wizytówki Google.

Centrum Pomocy
Pomagamy dobrać odpowiednią instalację do potrzeb oraz budynku, w którym ma zostać zamontowana.

Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna?

Wentylacja grawitacyjna nie jest dziś w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Mimo że nie wymaga ona montażu żadnych dodatkowych urządzeń zasilanych energią, zakres jej działania pozostawia wiele do życzenia. Wentylacja grawitacyjna funkcjonuje prawidłowo jedynie w określonych warunkach i temperaturach. Nie pozwala nam ponadto w pełni kontrolować wymiany powietrza. Jej przeciwieństwo stanowi rekuperacja – skuteczna i niezawodna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja zapewnia nieustanny dostęp czystego powietrza do wnętrz przy całkowicie szczelnym i ciepłym domu. Wciągane do środka powietrze zostaje dodatkowo wstępnie ogrzane i oczyszczone z zanieczyszczeń. Zyskują Państwo dzięki temu pewność, że spędzają czas w bezpiecznym i przyjaznym dla zdrowia środowisku.

 

 

Rekuperacja dla domów, biur i budynków publicznych

O płynnie i sprawnie działającą wentylację należy dbać w każdym miejscu. Urządzenia oferowane przez naszą firmę są dlatego dedykowane budynkom mieszkalnym, biurom, gabinetom, salom konferencyjnym, a także pozostałym obiektom użyteczności publicznej. Dostęp do wszystkich niezbędnych urządzeń i elementów pozwala nam zaprojektować system rekuperacji w taki sposób, aby odpowiadał on właściwościom i możliwościom każdego budynku. Naszym Klientom proponujemy rekuperatory marek takich jak Salda, Komfovent, reQnet, Ostberg. W asortymencie posiadamy ponadto niezbędne w instalacjach przewody elastyczne, wentylatory kanałowe, tłumiki, przepustnice, kształtki wentylacyjne oraz centrale i systemy sterujące.

Jesteś gotowy na Lepsze Powietrze?

Skorzystaj z darmowej wyceny