+48 726 999 049 kontakt@twojepowietrze.pl

Ogrzewanie Klimatyzacją

Ekologia

Wydajność

Prostota

Szybkość

Klimatyzator z Funkcją Grzania

Myśląc o klimatyzacji, nadal większość osób utożsamia ją z systemem wyłącznie chłodzącym. Tymczasem od lat na rynku są już dostępne urządzenia, które poza zagwarantowaniem nam przyjemnego orzeźwienia w porze największych upałów, mogą również ogrzewać nasze pomieszczenia w chłodniejsze dni! Wprawdzie klimatyzacja z funkcją grzania wciąż ustępuje miejsca tradycyjnym rozwiązaniom grzewczym, w związku z następującymi zmianami klimatycznymi już teraz warto otworzyć się na możliwość ogrzewania klimatyzacją domów i mieszkań. Tego typu instalacja doskonale sprawdzi się przede wszystkim w okresie przejściowym, czyli wiosną i jesienią. Producenci oferują dziś klimatyzatory z funkcją grzania wykorzystujące coraz to lepsze podzespoły, co przekłada się również na wysoką wydajność i niezawodność takich urządzeń.

Klimatyzator z funkcją grzania dostarcza ciepłe powietrze za pomocą pompy ciepła typu powietrze-powietrze. To właśnie dzięki niej możemy odwrócić klasyczny układ i skorzystać z rozwiązania pozwalającego na ogrzewanie z klimatyzacji. 

Każdy standardowy klimatyzator składa się z dwóch podstawowych jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które łączy przewód chłodniczy. Latem, gdy nasz klimatyzator ma spełniać swoją podstawową funkcję, czyli obniżać temperaturę we wnętrzach, to właśnie urządzenie wewnętrzne odbiera ciepło (chłodzi), a moduł zewnętrzny następnie oddaje je na zewnątrz budynku. Aby uzyskać efekt przeciwny, określany jako ogrzewanie klimatyzacją, należy odwrócić ten układ. Odbywa się to w sposób prosty i szybki, poprzez naciśnięcie konkretnego przycisku na pilocie sterującym całym mechanizmem. W takiej sytuacji to jednostka zewnętrzna będzie pobierać ciepło i przekazywać je do urządzenia wewnętrznego ogrzewającego pomieszczenie. 

Zalety Ogrzewania Klimatyzacją

Ekologia

Brak emisji CO2, zdrowe powietrze w Twojej okolicy

Wydajność

Większa sprawność urządzeń niż tradycyjne ogrzewania prądem.

Prostota działania

Urządzenia działają bezobsługowo, ustalamy tylko zadaną temp.

Szybkość

Urządzenia w kilka minut dochodzą do pełnej sprawności

Energooszczędność

Dzięki precyzyjnej pracy jesteśmy w stanie oszczędzić na ogrzewaniu

Ogrzewanie klimatyzacją należy do rozwiązań szczególnie opłacalnych w okresach przejściowych – wiosną i jesienią. Docenimy je przede wszystkim podczas chłodnych poranków lub wieczorów, gdy główne ogrzewanie nie będzie jeszcze włączone. Należy mieć jednak na względzie, że przy mroźnych zimach oparcie systemu grzewczego wyłącznie na klimatyzatorze z funkcją grzania może nie być wystarczające do zapewnienia optymalnych temperatur we wnętrzu. 

Tego rodzaju energooszczędne i ekologiczne urządzenia grzewczo-chłodzące poza domami i mieszkaniami świetnie sprawdzają się ponadto w miejscach, w których nie możemy zastosować tradycyjnego ogrzewania. Są to m.in. domki letniskowe, garaże, hale targowe, czy różnego rodzaju budki wartownicze i kontenery użytkowe. 

Ogrzewanie klimatyzacją – o czym warto pamiętać?

Aby klimatyzator z funkcją grzania spełniał swoje wszystkie funkcje, przy jego wyborze musimy uwzględnić wiele istotnych czynników. To w szczególności odpowiednie dopasowanie mocy urządzenia do powierzchni, jaką ma chłodzić i ogrzewać, a także ocena warunków montażu całej instalacji. Dobry klimatyzator z funkcją grzania powinien zostać wyposażony w tryb podtrzymywania temperatury, automatycznego resetu i odszraniania. Warto zwrócić również uwagę na to, aby był on cichy i wydajny oraz posiadał wysoką klasę energetyczną.

Osobom, które rozważają zakup klimatyzatora z funkcją grzania lub zastanawiają się, ile kosztuje ogrzewanie klimatyzacją, rekomendujemy skorzystanie ze wsparcia wykwalifikowanych w tych systemach firm. Nasi specjaliści służą w tym zakresie swoją pomocą i doświadczeniem! W ramach świadczonych usług doradzamy klientom przy wyborze najlepszego do potrzeb budynku urządzenia, wykonujemy projekt całej instalacji, a następnie jej montaż wraz z uruchomieniem i niezbędnymi testami. Dajemy dzięki temu gwarancję na to, że ogrzewanie klimatyzacją będzie wysoce wydajne, energooszczędne i niezawodne! 

Jesteś gotowy na Lepsze Powietrze?

Skorzystaj z darmowej wyceny